"חיוך הוליוודי" – בשיטת ציפויי חרסינה לשיניים

חיוך הוליוודי הוא חיוך של כוכבים. בשנים האחרונות, מאז כניסת הטכנולוגיה והטלפונים הניידים ניתן לזהות בבירור את השינוי שנוצר בחברה המערבית. צילומי תמונות וסרטונים נהיה חלק אינטגראלי בחברתנו וצילומים נעשים לא רק כצילומי מזכרת אלא גם משמשים אותנו ככלי תקשורת בין חברים ובני אדם.
כיום ברשתות החברתיות יש מיליוני אנשים כאשר מעבירים מסרים ויוצרים קשר בעזרת העברת תמונות. כן ניתן להגיד זאת בקול רם תרבות הסלפי כבר כאן, ורובנו לוקחים חלק ממנה.
לחיוך שלנו יש משמעות רבה בהעברת אופי האירוע ורובנו רוצים להיראות במיטבנו וליצור רושם של אנשים מאושרים ובעלי ביטחון עצמי. "חוקי המשיכה" בין בני אדם ואידיאל היופי בחברה גולשים גם למדיה ולהצגת התמונות והסרטונים שלנו.
בתפיסה של רובנו חיוך של שיניים לבנות וישרות נקרא כמטבע לשון "חיוך הוליוודי", אלו אותם חיוכים כאשר התחלנו לזהות אצל שחקני קולנוע שבהבזקים של מצלמה היו מצליחים "אנשי סלבס" להעביר לצופה תחושה של וואו – חיוך של מיליון דולר.
חשוב לדעת שציפויי חרסינה לשיניים נעשים בפועל כבר למעלה משישה עשורים, וזאת עוד לפני כניסת המדיה בצורה שבה אנו נחשפים אליה היום.
ציפויי שיניים בתחילת הדרך שימשו כאלמנט " מסכה " לשחקנים. במקרים בהם היו רוצים ליצור חיוך זמני המותאם לשחקן לפי התפקיד הנבחר והשתמשו בהן בהתחלה בסרטי אימה וקומדיה, אך בשלבים מתקדמים יותר התחילו לפתח שיטות שמאפשרות לייצר ציפויי שיניים שנותנים מענה אסתטי לטווחים ארוכים יותר, והתחילו לפתח טכניקות הדבקות שונות ומתקדמות. כיום יותר ויותר אנשים נחשפו וגילו את הפוטנציאל של השיטות החדשניות המאפשרות יצירת מראה חיוך הוליוודי, וכתוצאה מזה כבר אלפי מטופלים התחדשו בציפויי חרסינה לשיניים להשגת תוצאות

כן, אני רוצה "חיוך הוליוודי" בשיטת ציפויי חרסינה לשיניים , איך מתחילים?

ציפויי חרסינה לשיניים לעיצוב חיוך הוליוודי זהו מושג אוניברסאלי ולפני תחילת הטיפול יש לתת מידע על אופי הטיפול ויש חשיבות מכרעת להבין את התמונה הכוללת טרם הטיפול. לכל אדם ששוקל לשפר את מראה החיוך שלו יש ציפיות שונות. חלקם רוצים לצמצם מרווחים בין השיניים, ליישר עקמומיות בקשת השיניים ולשפר את צבע השיניים, לכן על מנת לייצב קו "חיוך הוליוודי" בשיטת ציפויי חרסינה לשיניים יש צורך בבדיקה מקדימה הכוללת בדיקה קלינית ורנטגנית, בשילוב תיאום ציפיות עם המטופל, וזאת בכדי להבין את ציפיותיו עוד טרום טיפול.
לאחר הבדיקה הראשונית מציגים למטופל את האפשרות לבחירת גוון הציפויים העתידיים. חשוב לדעת שהציפויים ניתנים לביצוע במגוון רחב של צבעים, ישנם צבעים בדרגת לובן שן טבעית או בדרגת לובן שאופייני לשיניים שעברו תהליך של הבהרת שיניים.
במקרים שבהם יש מרווחים בין השיניים או עקמומיות בקשת השיניים או במצבים שצורת השן הטבעית לא משביעת רצון, נדרשים שינויים בצורה המורפולוגית של השן או שינוי זוויות עם דגש לשיפור אסתטי ושמירת תפקוד פונקציונאלי בתיאום מראש עם המטופל. כדי שמטופל יבין את אופי השינוי שצפוי אנו מבצעים הדמיה המאפשרת להתרשם ולתת את הסכמתו לתחילת הטיפול.

כיצד מתבצע תהליך הטיפול בכדי לקבל מראה של - חיוך הוליוודי בשיטת ציפויי חרסינה לשיניים?

התהליך נחשב כתהליך מהיר שנמשך כשבועיים וכולל 2 עד 3 מפגשים. לאחר שלבי האבחון הראשונים וביצוע הדמיה, עוברים לשלב הכנת השיניים ולקיחת המידות.
במקרים מסוימים כאשר השיניים מאפשרות הוספת ציפויי חרסינה לשיניים בלי לקבל מראה של השיניים בולטות והפרעה תפקודית כלשהיא,ניתן לבצע עיצוב חיוך הוליוודי בשיטת ציפויי חרסינה לשיניים ללא השחזה.
בחלק מהמקרים שבהם גודל השיניים ומיקומם בקשת השיניים לא מאפשרים לבצע את התהליך ללא הכנתן ולכן נבצע השחזה מינימאלית על מנת להגיע לתוצאה הרצויה.
נלקחות מידות ומנשכים לצורך מעבדתי ומתבצעים ציפויי מעבר אשר מעניקים למטופל אפשרות להסתגל ולהתרשם מהשינוי האסתטי. בביקור הבא מתקבלים ציפויי חרסינה ממעבדת השיניים, הציפויים נמדדים והרופא מבצע את הדבקתם.

יתרונות של ציפויי חרסינה לשיניים לצורך יצירת חיוך הוליוודי

  • ציפויי חרסינה עמידים למשך שנים ארוכות.
  • הגוון נשמר ולא מושפע ע"י צבעי מאכל, עישון וכו'
  • תהליך הטיפול וקבלת התוצאות מהירים
  • תוצאת טיפול מותאמת לכל מטופל בהתאמה אישית.

חסרונות של ציפויי חרסינה לשיניים לצורך ייצרת חיוך הוליוודי

ליצירת חיוך הוליוודי יש צורך לשלב מספר שיניים רחב ולא שן בודדת.

ציפויי חרסינה לשיניים יכולים להיסדק או להישבר כתוצאה ממכה, ולא ניתן לתקן אלא לבצע ציפוי חדש.

טיפולי שיניים אסתטיים ליצירת חיוך הוליוודי בשיטת ציפויי חרסינה לשיניים נחשב טיפול יקר יחסית.

על מנת להגיע לתוצאות אסתטיות הטובות ביותר עבור המטופל ולעצב מראה של חיוך הוליוודי בשיטת ציפויי חרסינה לשיניים , חשוב לגשת לרופא שיניים העוסק בתחום עיצוב קו החיוך ובעל ניסיון קליני רב ויכולת הבנת המתרפא לצורך התאמת הטיפול.